Priprava in delo s plastmi (layerji) v aplikaciji NetClt
V osnovi aplikacija NetClt podpira prikaz stanja, zgodovine in postankov na osnovni podlagi zemljevida. Sodobna tehnologija, ki smo jo uporabili v naši rešitvi pa vam omogoča, da si lahko postavite lastne plasti - po vaših željah. Pogosto se za ta pristop uporablja tudi izraz interesne točke (v agl. jeziku POI - Points Of Interest) . Za primer lahko vzamemo, da bi želeli imeti na karti prikazane vse vaše poslovne partnerje. Takšen primer prikazuje spodnja slika.
 
 
Ko imamo plasti pripravljene jih lahko povsem enostavno vklapljamo ali izklapljamo kar na meniju zemljevida. Vključena kljukica pomeni - da je plast prikazana na zemljevidu, izključena pa da trenutno ni prikazana
V plasti imamo tri polja, kjer lahko po želji opišemo izbrano točko. Vsi ti opisi se tudi pojavijo v "hintu" ob prikazu na karti
 
Priprava plasti V nadaljevanju bo prikazan praktičen primer priprave plasti, hkrati bodo pojasnene osnovne funkcinalnosti v modulu.
 
 
V meniju nastavitve imamo na voljo izbor gumba plasti, v oknu ki se prikaže lahko urejamo plasti . V zgornji tabeli definiramo ime plasti in določimo lastnosti plasti. Gumb nova - odpre novo plast. Gumb shrani -shrani trenutno plast, ki jo urejamo. Gumb laststnoti - odpre okno kjer lahko poljubno definiramo vse lastnosti prikaza plasti. Med te lastnoti lahko uvrstimo simbol, barva simbola, velikost simbola, obroba, napis ob simbolu, s čarovnikom (Wizard) lahko pripravimo prikaz tudi v odvisnosti od vrednosti posameznih vrednosti.
     

 

 
Gumb shrani lastnosti Shrani lastnosti, ki smo jih definirali v modulu lastnosti. Pri formiranju plasti sta pomebna parametra prikaz in tip. Prikaz pomeni ali se naj plast prikazuje na karti - v primeru da je vrednost 1 - potem se plast prikazuje. Parameter tip=1 pa pove ali se naj podatki aktualne plasti upoštevajo v poročilu postanki/vožnje.
 
 

V spodnjem delu določimo poljubno mnogo točk. osnova vsake točke je geo pozicija v WGS 84 sistemu. Parameter dist pride v porabo pri določanju postankov in sicer pomeni oddaljenost od centra točka za katero se smatra da pripada določeni lokaciji. Podatek se vnaša v metrih. Polja descr1, descr2 in descr3 so namenjena opisom trenutne lokacije - ki se pozneje lahko pojavijo na karti.

 
 
Geo pozicijo lahko enostavno določimo na karti tako da kliknimo na desni gumb miške - in tako shranimo WGS 84 pozicijo v odlagališče
 
 
Nato se vrnemo v pripravo plasti kjer spet z desno tipko miške aktiviramo "prilepi pozicijo". Koordinati se bosta samodejno vpisali v ustrezna polja.
 
Modul podpira tudi uvoz pozicij iz tekstovne datoteke, ki mora biti urejena tako kot prikazuje slika na levi.